טיפול הומאופתי לדלקת בגרון

דלקת גרון וטיפול הומאופתי

בשנים האחרונות הרפואה האלטרנטיבית הפכה לנגישה מאוד, ואנשים רבים פונים למטפלים מדיסציפלינות אלטרנטיביות שונות במטרה להקל על בעיות רפואיות.

הומאופתיה הפכה לאחרונה לשיטת טיפול פופולארית ביותר, הכוללת שימוש בתכשירים שונים אשר יכולים להקל על מצבים רפואיים רבים.

בנוגע לדלקות גרון, ההומאופתיה מאמינה שביכולתה לשפר את פעילות מערכת החיסון ובכך להפחית את תסמיני דלקת הגרון הנוכחית ולמנוע הופעה של דלקות גרון עתידיות.

חשוב להדגיש שההומאופתיה אינה הוכחה מחקרית כיעילה על טיפול רפואי מקובל בדלקות גרון, ועל כן יש להתייעץ עם הרופא המטפל לפני שבוחרים בדרך זו.

הטיפול ההומאופתי בדלקת גרון

אנשים הסובלים מדלקות גרון קשות, או מדלקות גרון כרוניות וחוזרות פונים לעתים להומאופת לשם התאמת טיפול למחלתם.

במהלך המפגש עם ההומאופת, מתקיימת שיחה קצרה בה מספרים המטופלים על התסמינים השונים, עונים על מספר שאלות לגבי אורח החיים וההעדפות השונות ועומדים על חומרת המצב.

על פי אופי התסמינים ושגרת החיים של המטופלים, קובעים ההומאופתים את הטיפול ההומאופתי המתאים. קיימים סוגים רבים של תכשירים הומאופתיים אשר יכולים לסייע במקרים של דלקת גרון, ותפקידו של ההומאופת הוא להתאים את הטיפול הנכון ביותר לתסמינים השונים.

לאחר התאמת הטיפול, המטופלים פונים לבית מרקחת מיוחד בו רוכשים את התכשירים ההומאופתיים אשר הוכנו להם במיוחד. לאחר מכן, ממשיכים המטופלים במעקב אצל ההומאופת במטרה לבחון את השפעת הטיפול.

מתי לבחור בטיפול הומאופתי?

קיימים חולים אשר נהנים מטיפול הומאופתי והשפעותיו קצרות וארוכות הטווח על כאבי גרון ודלקת גרון. בכל מקרה, לא כדאי להתעלם לחלוטין מהטיפול הקונבנציונלי, ויש לפנות אל הרופא בכל מקרה בו מופיע חום או כאשר דלקת הגרון קשה במיוחד. מומלץ לשלב טיפול הומאופתי במקרים הבאים:

כטיפול תומך בדלקת גרון קלה

טיפול הומאופתי יכול לסייע כשילוב עם הטיפול הסימפטומטי הקונבנציונלי. רוב האנשים הסובלים מדלקת גרון נגיפית, משתמשים בתכשירים שונים להקלה על כאבי גרון (כמו קלגרון, סטרפסילס, אקמול וכו').

בעזרת טיפול הומאופתי, ניתן להקל עוד יותר על הכאב והתסמינים הנוספים ואף להפחית את מידת השימוש בתכשירים הקונבנציונליים.

חשוב לזכור שבימים הראשונים להופעת דלקת הגרון התסמינים יכולים להיות חמורים במיוחד ועל כן מומלץ להתחיל בטיפול בתרופות קונבנציונליות "חזקות".

לאחר מכן, כאשר נשארים תסמינים קלים יותר, ניתן בהחלט לשלב טיפולי הומאופתיה אשר יכולים להקל על הכאב.

כטיפול מונע לאנשים עם דלקות גרון חוזרות

אנשים רבים הסובלים מדלקות גרון חוזרות מדווחים על שיפור במצבם לאחר שימו בתכשירים הומאופתיים.

במקרים אלו, התכשירים ההומאופתיים ניתנים באופן קבוע כטיפול מונע, ואמורים לחזק את מערכת החיסון ולהפחית את אירועי דלקת הגרון.

באופן עקרוני, הטיפול המונע הוא "לכל החיים", או לכל הפחות למשך כל תקופת החורף בה קיים סיכון לדלקת גרון. על פי דיווחים שונים, טיפול הומאופתי נכון יכול לצמצם את מספר אירועי דלקת הגרון ולהפחית את חומרתם, ועל כן נחשב ליעיל בחלק מהמטופלים.

במידה ויש אמונה שלמה בהצלחת הטיפול

בדומה לסוגים נוספים של שיטות טיפול אלטרנטיביות, אחד מהכללים הבסיסיים בנוגע להצלחת הטיפול הוא אמונה של המטופל ביעילות הטיפול.

על פי דיווחים רבים של מטפלים ומטופלים, כאשר מאמינים בהצלחת הטיפול ובעקרונות ההומאופתיה, סיכויי ההצלחה גבוהים יותר והמטופלים נהנים משיפור מצבם.

לעומת זאת, כאשר המטופלים לא מאמינים בדרך הטיפול הזו, הסיכוי שמצבם באמת ישתפר קלוש, ואין טעם לבזבז זמן ומשאבים בקבלת הטיפול ההומאופתי.

לעולם לא לוותר על אנטיביוטיקה

במידה ודלקת הגרון נגרמה על ידי החיידק סטרפטוקוקוס (על פי תוצאות משטח הגרון), יש להתחיל בטיפול אנטיביוטי. מלבד העובדה שהטיפול האנטיביוטי הוכח כמקצר את משך המחלה ואת חומרת הסימפטומים, טיפול אנטיביוטי  מונע את התפתחות הסיבוך קדחת שגרונית – מחלה אוטואימונית בה מופיעה פגיעה בלתי הפיכה בלב.

למרות שעדיין קיימים מטפלים הומאופתיים הממליצים להעדיף תכשירים הומאופתיים ואף להימנע במקרים מסוימים משימוש באנטיביוטיקה חשוב להבין שאי נטילת האנטיביוטיקה על פי הוראת הרופא יכול לגרום לסיבוכים מסכני חיים ואין טעם לקחת את הסיכון.

ניתן בהחלט לשלב את הטיפול האנטיביוטי עם טיפול הומאופתי, תוך התייעצות עם הרופא המטפל לגבי הנושא. שילוב הטיפולים יכול לעתים להשיג אפקט משמעותי יותר, וקיימים מטופלים אשר נהנים ממנו. כמו כן, ניתן לשלב גם טיפול טבעי באמצעות תרופות סבתא וכן טיפולים שונים מהרפואה הסינית.

דילוג לתוכן