נסיעה לחו"ל והישמרות מפני שפעת

נסיעה לחו"ל והישמרות מפני שפעתנסיעה לחו"ל, במיוחד בעונת הסתיו או החורף אך לעיתים גם בתקופת הקיץ או בחגים, עלולה להפוך לסבל של ממש במקרה שתופסים צינון או שפעת.

העובדה שבנמלי התעופה ובאתרים רבים שהם אטרקציה לתיירים ישנו ריכוז רב של אנשים, מקלה על חיידקים ווירוסים להדביק כאש בשדה קוצים.

בנוסף לכך, מחלות חורף, דלקות גרון ואלרגיות שונות יכולות לפגוע גם בחו"ל וכך גם קלקולי קיבה שנוצרים לאור צריכת מזונות לא מוכרים. למרבה המזל, אפשר בהחלט להתגונן מפני מחלות חורף, דלקות ושפעת וזאת באמצעות היערכות נכונה, רפואה מונעת, חיזוק הגוף וכמה כללים נוספים.

מטיילים ומתחסנים

כאשר מתכוננים לנסיעה, בין אם מדובר בחופשת סקי, בין אם מדובר בחופשה עם המשפחה והילדים ובין אם מדובר בנסיעת עסקים, כדאי להתכונן מראש לבלתי צפוי, גם מבחינה בריאותית. הכנה כזאת יכולה ללבוש כמה וכמה צורות כגון חיסונים, חיזוק הומיאופתי ודרכים נוספות.

לגבי חיסונים – בארץ, מקובל להמליץ על חיסון לשפעת לקבוצות סיכון כגון ילדים קטנים, קשישים, אנשים בעלי מערכת חיסונית חלשה. לקראת נסיעה לחו"ל אפשר בהחלט להתחסן גם אם לא נוקטים בצעד כזה מדי שנה וגם אם לא שייכים דווקא לקבוצת הסיכון. אגב, במדינות מסוימות יש חיסונים לא פחות חשובים, חלקם בגדר חובה. במרפאות המטיילים ניתן למצוא המלצות חשובות, הרלוונטיות במיוחד ליוצאים למדינות אקזוטיות.

הכנה נוספת לקראת הטיול – 3 דרכים לחיזוק הגוף

לא רק חיסון מפני ששפעת מומלץ לפני נסיעה לחו"ל. יש גם דרכים נוספות שכדאי לנקוט בהן:

1. חיזוק הומיאופתי – על פי שיטות שונות של רפואה טבעית, הומיאופתיה, נטורופתיה וכיוצא באלה, אפשר להימנע משפעת או מחלות חורף אחרות באמצעות חיזוק הגוף. חיזוק המערכת החיסונית יסייע לפני מחלה אך גם במידה ונופלים למשכב (הקלה בסימפטומים והחלמה מהירה יותר). על מנת להתאים חיזוק הומיאופתי ניתן להיפגש מבעוד מועד עם הומיאופת מוסמך.

2. ויטמינים – אם לא חשבתם עד כה על הקשר בין חוסר בוויטמינים ובין שפעת, כדאי שתחשבו על כך ברצינות. ויטמינים מסייעים להרחיק מחלות והם מעניקים הגנה נוספת מפני שפעת. מכיוון שבחו"ל לא תמיד קל למצוא פירות טריים כגון עגבניות, קיווי או עגבניות שכולם עשירים בוויטמין סי, למשל, אפשר בהחלט לשים במזוודה תוספי וויטמינים. אם מדזמן, כדאי כמובן לצרוך בחו"ל פירות וירקות טריים, לפחות מפעם לפעם.

3. בתי טבע ובתי מרקחת – סמוך לחלק מאתרי התיירות ניתן למצוא בתי טבע ובתי מרקחת מצוינים. כדאי לברר מראש את כתובתם של מקומות אלו, ולשמור זאת למקרה הצורך. הגרון כואב וקשה לכם לבלוע? סוכריות פרופוליס למציצה יוכלו לעזור. גם אכניציאה תעזור לגרון מגורה ויש כמובן גם תרופות ללא מרשם שקל למצוא כאשר יודעים לאיזו כתובת לגשת.

נמנעים מהתקהלויות

הימנעות ממקומות הומי אדם בחו"ל היא לא תמיד עניין קל. עם זאת, אפשר בהחלט להגיע לאתרים שווים ופחות עמוסים או להעדיף להגיע בשעות מוקדמות או יותר מאוחרות מהמקובל. כישראלים, מוכר היטב הצורך להימנע ממקומות הומים מחשש של פיגועים. הסיכון להידבק ממחלה ושפעת הרבה יותר גדול והתנהגות נכונה בהחלט תקטין את הסיכון לכך.

דבר נוסף שכדאי להכין במזוודה הוא כל אותן תרופות שהוכיחו את עצמן כיעילות בעבר, במקרים כגון נזלת, דלקת גרון, כאבי בטן, פריחה או אלרגיה. אמנם לא מקובל להפוך את תיק הטיולים לתיק עזרה ראשונה, אבל במיוחד אם יוצאים למקום שבו אין פריסה נוחה של בתי טבע או בתי מרקחת, תמיד טוב שמגיעים מצוידים. אקמול, אופטלגין ותכשירים טבעיים להורדת חום כבר ארזתם? אל תשכחו להוסיף תרופות לאלרגיה אם צריך וכן תכשירים להקלה על כאבי בטן מציקים.

דילוג לתוכן