טיפים להתמודדות וטיפול באלרגיות

טיפים להתמודדותכשאדם סובל מאלרגיות, חיוני שיבין את מרכיבי האלרגיה שלו, כאחד הצעדים החשובים ביותר בהתמודדות עם המצב. הבנת הבעיה מאפשרת את זיהוי התסמינים המוקדמים והתייחסות אליהם טרם החמרתם.

כלים, שונים, כגון שיטות פעולה ותכניות טיפול לאלרגיה, יכולות לקבוע את ההבדל בין חיים ומוות, פשוטו כמשמעו. אך בעוד שאלרגיות בדרך כלל אינן ניתנות לריפוי, הן ניתנות לשליטה עם תרופות ושינויים באורח החיים.

הטיפול העיקרי באלרגיה הוא הבנת השיטות למניעת התפרצות התסמינים, כולל למידה כיצד להימנע מהאלרגן, בין אם מדובר באלרגיה לחיות מחמד, מזון, חרקים, אבקת עצים, פרחים ושיחים או חומרים כימיים מסוימים.

אלרגיות נפוצות

אלרגיות עונתיות – כשהעצים והשיחים מפזרים אבקה בתחילת האביב, בסופו ובתחילת הקיץ, הפריחה עשויה לעורר תסמינים בקרב אנשים רגישים. אך ללא קשר לחומרת התסמינים, ניתן להתמודד עם האלרגיה באמצעות למידה על האלרגנים; הפחתת החשיפה אליהם; צריכת תרופות הנמכרות ללא מרשם, התייעצות עם מומחה לאלרגיה; וקבלת זריקות או חיסון נגד אלרגיה.

אלרגיות למזון – כדי להתמודד בהצלחה עם תסמיני אלרגיות אלו, יש לשנות את התזונה ואורח החיים. השינויים עשויים להיראות מחמירים בהתחלה, אך עם הזמן ניתן להתרגל אליהם. מכיוון שעדיין לא קיימת תרופה המונעת אלרגיות אלו, הימנעות קפדנית מהמזון המעוררת את האלרגיה היא השיטה היחידה למניעת תגובה. אם מתרחשת תגובה, ניתן לשלוט בתסמינים באמצעות תרופות כגו אפינפרין הניתנות בהזרקה, אותן יש לשאת לכל מקום.

שיטות ריפוי טבעיות להתמודדות עם אלרגיות

נטורופתים ורופאים הומיאופתיים ממליצים על שיטות טבעיות להילחם בתסמיני האלרגיות, וסבורים כי ניתן להתמודד ביעילות עם המצב, ללא צורך בטיפולים כימים הכרוכים בתופעות לוואי. שיטות הטיפול הטבעיות כוללות:

תוספי "חיידקים ידידותיים" – רופאים נטורופתים ורופאי משפחה סבורים כי ניתן לשלוט באלרגיות עם פרוביוטיקה כגון אסידופילוס, כאחת משיטות המניעה העיקריות. מעבר לעובדה שתוספים אלו יעילים לבטן, הם יעילים גם לשיפור העיכול והמערכת החיסונית, ומשפיעים עליה באופן המתקן את הגורמים הבסיסיים להתפרצות תגובות אלרגיות. יש לקחת מנה יומית מידי יום, ובמידת הצורך להשלים טיפול אנטיביוטי במלואו.

צריכת יותר ויטמין C – אלרגנים עשויים לגרום לתאים מסוימים בגוף לייצר היסטמין, האחראי על תסמיני אלרגיה כגון תסמיני עור, ליחה ונזלת. תוספת ויטמין C מידי יום מונעת היווצרות היסטמין. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, יש לקחת יופלבנואידים לאורך היום, בכמות של אלפיים מיליגרם לשיפור התמיכה החיסונית.

אכילת בצל – בצל מכיל קוורצטין, ויעיל לתזונה באמצעות הפחתת התרחשות תסמיני עיניים דומעות או מגרדות, קוצר נשימה וקדחת השחת. מחקרים מבטיחים כי הוא פועל כמעכב תאי פיטום יעיל למצבים אלרגיים. בשילוב עם ויטמין C במינונים של שני גרם ליום, ניתן להשיג תוצאות אופטימאליות.

תוספים לתמיכה ביותרת הכליה – עם דגש על תמיכה בבלוטות יותרת הכליה. אלו יעילים בשמירה על האנרגיה והפחתת השפעת הלחץ והאלרגיות בגוף. תוספים כגון TAD או Cortrex מכילים בלוטות יותרת הכליה, שהם חומרים מזינים התומכים בבלוטות אלו, כמו גם שוש, המסייע להסתגלות ללחץ ותפקוד תקין של מערכת החיסון.

הקפדה על תזונה בריאה – תזונה משמעותית לבריאות הכללית, ואלרגיות אינן יוצאות מהכלל בהשפעה זו. מחקר שנערך לאחרונה בכרתים, מצא כי הקפדה על תזונה ים תיכונית העשירה בפירות וירקות, פועלת באופן המגן מפני אלרגיות. יש לספק לגוף את החומרים המזינים להם הוא זקוק, ולצרוך רכיבים המתאימים לתזונה היפו אלרגנית ואנטי דלקתית.

כך שתרופות מרשם ותרופות ללא מרשם אינם נחשבים לאפשרויות הטיפול היחידות לאלרגיה. מומחי רפואה משלימה ואלטרנטיבית סבורים כי הטיפולים הטבעיים מונעים ביעילות את התסמינים, ושולטים בהם כמו התרופות, אם לא טוב יותר, ללא צורך לסבול מסיכונים בריאותיים.

אולי יעניין אותך גם:

מהו צנרור קנה? ולמה הוא נועד?

דילוג לתוכן