רפואה סינית לטיפול בשפעת

טיפול בשפעת דרך רפואה סינית
טיפול בשפעת דרך רפואה סינית

שפעת היא מחלה זיהומית אשר לעיתים קרובות מטופלת באמצעות חיסונים הניתנים על מנת למנוע אותה ואת סיבוכיה.

כיצד יכולה הרפואה הסינית לתרום לטיפול יעיל בשפעת? ניתן למנוע סוגים רבים של שפעת באמצעות טיפול אלטרנטיבי המבוסס על הרפואה הסינית המסורתית.

תבנית השפעת, המתבטאת לעיתים קרובות בתופעות של קור וחום, עשויה להשתנות מהר מאוד, ולחייב שינוי בשיטות הטיפול במהלך המחלה. שיטת טיפול זו מספקת תוצאות יעילות ביותר והרפואה הסינית מטפלת במחלות זיהומיות עד לניקוי החיידקים מהגוף.

תסמיני השפעת

תסמיני השפעת מתבטאים בתסמיני חום, הזעה, צמרמורות, חוסר יכולת להתחמם היטב, גודש באף או בסינוסים, שיעול מלווה בליחה, צוואר וכתפיים תפוסים, כאב ראש עורפי, ודופק איטי מהרגיל.

גישת הטיפול ברפואה הסינית

Diaphoretic היא תרופה אשר משמשת למצב של הזעה. היא מחממת את הגוף ומביסה את החיידקים דרך הנקבוביות בשלבים מוקדמים מאוד של המחלה.

תרופה יעילה נוספת היא מרק ירקות עשיר המכיל את החלק הלבן של בצל ירוק וג'ינג'ר טרי. במקרים חמורים או מתקדמים של שפעת, קיים מגוון רחב של טיפולים, אשר תלויים בשילוב התסמינים.

כאשר תסמיני השפעת מתבטאים בצמרמורות חזקות, חוסר יכולת להזיע, צפצופי נשימה וצוואר תפוס, התרופה הקלאסית העתיקה היא הצמח הסיני מא הואנג טאנג, ממריץ רב עוצמה אשר פותח את מעברי הסימפונות, מחמם את הגוף ומעורר הזעה.

מקל קינמון מסייע לחימום הגוף והגברת הזיעה, ואילו זרעי קינמון מסייעים להקל על צפצופי הנשימה. צמח השוש פועל כצמח הרמוניה, ומונע את הרעלים בגוף. הוא מכיל אף תכונות אנטי דלקתיות ויעיל לכאבי גרון ותסמיני שיעול.

עבור תסמיני שפעת המתבטאים בכאבי ראש וגודש באף, נוסחת הרפואה הסינית הקלאסית היא אן צ'ה יונג וואן טיאו, אותה נוטלים בדרך כלל עם תה ירוק.

תרופה זו פועלת על אזור הראש ומרפאת את התסמינים. תה ירוק ידוע לאחרונה כבעל תכונות חזקות נוגדות חמצון ודוחה חיידקים.

קיימות נוסחאות רבות המבוססות על הרפואה הסינית לטיפול בשפעת, אך המפורסמת ביותר היא ללא ספק תרופת יין יאו סאן, אשר מהווה טיפול יעיל מאוד לתסמיני החום. לצד טיפול זה, ניתן להשתמש בתרופת גן מאו לינג, ואם כאב הגרון חמור במיוחד, מומלץ להוסיף טבליות צ'ואן שין ליאן.

מרכיבים אחרים של הרפואה הסינית לטיפול בשפעת

חשוב להקפיד על מנוחה מספקת, להתנתק ממקורות לחץ ולהקפיד על תזונה נכונה המורכבת ממרקים ומיצים טריים. ממתיקים מלאכותיים וממריצים דוגמת משקאות המכילים קפאין גורמים להחמרת התסמינים שכן הם נוטים להזין את החיידקים.

טעות נפוצה אותה מבצעים חולי שפעת לעיתים קרובות היא שימוש בעשבי תיבול כגון ג'ינסנג. נכון הוא כי צמח זה טוב למערכת החיסונית, אך במקרה של שפעת הוא מזין את החיידקים הגורמים למחלה, ומגביר את הרגישות וחומרת התסמינים.

דיקור סיני לטיפול בשפעת

הדיקור הסיני עשוי לספק הקלה מסוימת מיידית על תסמיני השפעת ומסייע לסלק מהגוף את החיידקים באופן מהיר יותר. הטיפול מתבצע באמצעות מחטים המוחדרות בדרך כלל לנקודות בגוף לאורך המרידיאנים, הריאות והמעי הגס.

יעילות הטיפול הוכחה ביכולתו להפעיל את תפקוד המערכת החיסונית. נקודת הדיקור החשובה ביותר בטיפול בשפעת היא המעי הגס, שכן היא מדכאת את הכאב ומקלה על התסמינים. מטופלים חווים הקלה מהירה בתסמינים לאחר הטיפול בדיקור.

בדרך כלל, קיים צורך בטיפול אחד או שניים של דיקור, וכמובן בשלוב עם צמחי מרפא על פי תורת הרפואה הסינית על מנת לטפל ביעילות בשפעת. אם התסמינים מאובחנים ומטופלים בשלב מוקדם, ניתן להילחם בהם בתוך יום או יומיים.

טיפולים נוספים:

טיפול טבעי בשפעת

טיפול תרופתי בשפעת

דילוג לתוכן